Pozemný hokej @ OH Gamča 2018

Pondelok, 15. októbra 2018

Počas OH V ohrození 2018 je v rámci spolupráce so Slovenským olympijským výborom každý mesiac predstavený jeden olympijský šport, v ktorom sa na OH Gamča ešte nesúťaží. V septembri to bola lukostreľba, v októbri to bol pozemný hokej, za november to bude rýchlostná kanoistika a v decembri rýchlokorčuľovanie. Ďalšie športy sú pripravené aj na ďalšie ročníky olympiády.

Pozemný hokej bol bez olympijského hosťa. Výsledky súťažnej disciplíny nájdete tu.

Ďakujeme Klubu pozemného hokeja Rača a Slovenskému zväzu pozemného hokeja za pomoc s predstavením pozemného hokeja na Gamči.

_

_

Pozemný hokej vo videu nájdete od 2:57 do 3:10 😉

_

Gamčácke vedeli ste že?
Aj Gamčáci sú pozemkári! Michal Margolien (Oktáva 2006) je bývalým hráčom KPH Rača a slovenskej reprezentácie, v súčasnosti pôsobí ako medzinárodný rozhodca. Viktor Szabo (4.B 2018) je hráčom KPH Rača a slovenskej reprezentácie, stretnúť ho teda môžete aj na tréningoch v Rači.

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: internety-a-gamca.sk

Ak sa chcete venovať pozemnému hokeju, tak sa určite prihláste do Klubu pozemného hokeja Rača, ktorý je jediný v Bratislave. Pozemný hokej na Slovensku zastrešuje Slovenský zväz pozemného hokeja.

Zapožičané hokejky, loptičky a brankársku výstroj sme nateraz vrátili. V prípade dostatočného záujmu a po dohode s kabinetom telesnej existuje možnosť znova ich zaobstarať.

Základnú výstroj na pozemný hokej vám rodičia môžu kúpiť v športových obchodoch. 😉