Dejepisná súťaž v Chebe 2016

Pondelok, 28. novembra 2016

V dňoch 23. a 24. novembra 2016 prebehla v Chebe medzinárodná dejepisná súťaž študentov gymnázií ČR a SR, ktorú už 25 rokov organizuje Gymnázium v Chebe. A tak ako po minulé roky, my sme nemohli chýbať.

V tomto ročníku sa stretlo 75 gymnázií z obidvoch krajín. V priebehu súťaže študenti vypracovávajú písomné testy, ktoré svojou náročnosťou veľakrát šokujú aj pedagógov so štátnicami z dejepisu, či vysokoškolských pedagógov.

Témou tohtoročného ročníku boli roky 1945-48 s názvom Od diktatúry k diktatúre. Študenti museli ukázať svoje vedomosti v oblasti politickej, hospodárskej, kultúrnej, športovej, ekonomickej tejto doby resp. troch rokov, čo bolo skutočne náročné.

Súťaž sa konala za účasti významných osobností politickej scény v ČR a SR, historikov a osobností kultúry či športu, ako ukazuje aj reportáž České televize. Na študentov už pred začiatkom čakali krásne a hodnotné knihy z histórie obidvoch krajín.

Náš tím v zložení Richarda Hrivnáka zo sexty a Alžbety Rajčanovej a Šimona Hudeca z 2.C pod vedením p.p.Rybárovej prezentoval našu školu mimoriadne úspešne. Zo 17 zúčastnených slovenských škôl sme sa umiestnili na krásnom 2. mieste. No a z celkového počtu 75 škôl sme obsadili tiež hodnotné 35. miesto. Blahoželáme!

Na fotke náš tím aj s významnými slovenskými historikmi Prof. Holecom a Dr. Kamencom.

Už teraz sa začíname pripravovať na nasledujúci ročník dejepisnej súťaže a naše ambície sú ešte vyššie. Čaká nás najskôr krajské kolo, z ktorého sa musíme prebojovať do medzinárodného finále.

Držíme preto palce nášmu tímu, aby opäť úspešne reprezentoval Gamču!

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: internety-a-gamca.sk

Viac o súťaži: http://dsgymn.gymcheb.cz