Vedecký štvorboj

Vedecký štvorboj je česko-slovenská prírodovedná súťaž. Štvorčlenné tímy v nej riešia zaujímavé úlohy z matematiky, fyziky, chémie a biológie. Pri zostavovaní svojho tímu preto myslite na to, aby ste v ňom mali za každý predmet šikovného zástupcu.

Súťaž sa koná na jeseň a pozostáva z dvoch kôl. Prvé kolo prebieha online. Prvých šestnásť tímov postupuje do druhého kola. To sa koná prezenčne v Ostrave, keďže súťaž je organizovaná Gymnáziom Ostrava – Zábřeh. Tu zažijete dva dni teoretických aj praktických úloh, ktoré preveria vaše vedomosti a zručnosti ako aj tímovú spoluprácu.

V školskom roku 2022/2023 sa do online kola zapojili tri Gamčácke tímy, z ktorých dva postúpili do druhého kola a v ňom obsadili skvelé druhé miesto a tiež veľmi pekné šieste miesto. Okrem toho bol Gamčák Eduard Mrug vyhlásený za najlepšieho fyzika zo všetkých súťažiacich.

Ak vás táto súťaž zaujala, tak môžete začať premýšľať nad zostavou tímu, ktorý môže obsahovať žiakov z rôznych tried aj ročníkov. Tiež nezabudnite sledovať stránku súťaže, aby ste nepremeškali dôležité termíny.