Nenápadní hrdinovia 2016

Streda, 23. novembra 2016

Streda, 23. november 2016

Minulý týždeň sa v dňoch 15. až 17. novembra 2016 konal VIII.ročník slávnostnej študentskej konferencie, ktorá sa konala v Zrkadlovej sieni Primaciálneho paláca v Bratislave.

Naši študenti sa tohto podujatia opäť zúčastnili a odprezentovali svoje práce o Nenápadných hrdinoch. Stále medzi nami žijú ľudia, ktorí šli proti prúdu. Zaplatili za to vysokú daň, na ktorú sa už skoro zabudlo. Úlohou študentov bolo týchto ľudí vypátrať a napísať o nich príbeh.

Gamču reprezentovali dva tímy spomedzi 14 tímov z celého Slovenska. Slávka Hycláková a Emília Žittňanová z 3.C napísali príbeh o pani Ševčíkovej a Simona Sládkovičová a Tereza Miklušová z 2.D priblížili príbeh pána Sládkoviča.


Počas troch dní pre nich organizátori súťaže pripravili bohatý program.


Navštívili Jáchymov a Příbram, miesta spojené práve s rokmi neslobody, kde odsúdení ľudia museli znášať neľudské zaobchádzanie. Po vyhodnotení prác, kde sa naše študentky umiestnili v striebornom a bronzovom pásme, sme sa zúčastnili pietnej spomienky na Devíne a popoludní nás prijal pán prezident, ktorý študentom poďakoval za ich prácu a ochotu spracovávať príbehy nenápadných hrdinov.

Všetkým ďakujeme za nezabudnuteľné zážitky, pekné príbehy a dievčatám gratulujeme. Ďakujeme aj p.p.Rybárovej, ktorá študentky pripravovala a p.p.Miškovčíkovi, ktorý bol so súťažiacimi počas celých troch dní.

< Naspäť na nástenku

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: Karol Dubovan