Náboj junior 2021

Piatok, 10. december 2021

V piatok 19. novembra 2021 sa konala ďalšia tradičná jesenná súťaž – Náboj junior.

Súťaž je zameraná na matematické a fyzikálne príklady, ktoré sú primárne určené pre štvorčlenné tímy ôsmych a deviatych ročníkov, respektíve študentov tercií a kvárt. Okrem tradične zapojených krajín, ktorými sú Česko, Poľsko a Slovensko, sa súťaž tento rok rozšírila aj do Francúzska. Súťaž, pôvodom zo Slovenska, síce po ročnej pauze, ale mala už 9. ročník. Súťažilo vyše 1000 tímov, pričom slovenských bolo 413 a tých našich 6.

Tím v zložení: Matej Cisko, Michal Haverlík, Marián Kovaľ a Martin Pistovčák, všetci z tercie A sa umiestnili celkovo na úžasnom 2. mieste!

Ján Lakota, Matúš Pokorný, Rudolf Kusý, Viliam Gottweis, ktorí sú žiaci kvarty A, skončili celkovo na bronzovom 3. mieste.

Ďalší tím v zložení Jakub Brňák, Jakub Hýbal, Richard Viskup a Michal Domonkoš sa umiestnili celkovo na 4. mieste.

Tím tercie B v zložení Matúš Fülöp, Jakub Lecák, Leonard Lindvay a Viktor Sabaj skončili ako 14. slovenský tím, celkovo 56.

Kvarta B zložila tím Martina Buršíková, Daniel Compel, Vera Handlovská a Zuzana Trenčanská, ktorí skončili na slušnom 24. mieste medzi slovenskými tímami a celkovo na 87. mieste.

Dvojčlenný tím Ivana Cabaja a Tatiany Ihnátovej žiaľ nezískal žiadne body.

Ďakujeme našim profesorom za skvelú prípravu nielen na hodinách v škole. Ceníme si úspechy študentov a uvedomujeme si, že za ich úspechmi je aj samostatná príprava a záujem.

Všetkým tímom srdečne gratulujeme a ďakujeme za hojnú účasť na súťaži!