Fyzikálny náboj 2021

Streda, 8. december 2021

Ako každú jeseň býva zvykom, aj tento rok sa konal Fyzikálny náboj. A keďže je situácia aká je, konal sa online. V piatok 5. novembra 2021 si svoje schopnosti a znalosti vo fyzikálnych príkladoch preverili nielen slovenskí študenti ale aj študenti z Česka, Maďarska, Írska, Poľska a Ruska. Súťažilo sa vo dvoch kategóriách – seniori a juniori. V päťčlenných tímoch sa dokopy zúčastnilo až 374 tímov. Nechýbali ani gamčácke tímy, ktoré všetky dosiahli skvelé umiestnenia!

V kategórií seniori našu školu reprezentovali 2 tímy:

Už overené zloženie tímu na náboje opäť uspelo! Tím v zložení Pavol Pivko (Oktáva), Jozef Mičáň (Oktáva), Viktor Balan (Oktáva), Matej Repa (Septima), Martin Belluš (Septima) obsadili 1. miesto na Slovensku a aj medzinárodne!

Druhý seniorský tím obsadil 3. miesto v rámci Slovenska a 17. miesto v medzinárodnom poradí. V tíme boli Filip Makara (IV. A), Samuel Stanek (IV. A), Jozef Kyčina (III. A), Eduard Mrug (III. A), Vladimír Drobný (III. A).

Gamča mala bohaté zastúpenie aj v kategórii juniorov:

Tím z kvinty A v zložení Lucia Chladná, Viktória Krettová, Simon Omaník, Michal Semko a Matej Škubla, vybojoval krásne 2. miesto na Slovensku a 6. medzinárodne.

Druhý tím z I. A, ktorého členovia boli Vladimír Drobný, Samuel Kvačka, Jakub Kvačka, Mária Mederlyová a Patrik Prítrský skončili tesne za svojimi spolužiakmi z kvinty A a vybojovali 3. miesto v rámci Slovenska a v medzinárodnom poradí sa umiestnili na peknom 7. mieste.

Tím, ktorý získal v rámci Slovenska 5. miesto bol zložený zo študentov našej Sexty: Filip Prutkay, Daniel Medveczky, Uršuľa Mária Kossaczká, Jakub Lubušký a Michal Cibulka.

Na 8. mieste v slovenskom poradí skončil tím II. A v zložení Michal Bachratý, Matúš Bagin, Marek Majerík, Mária Ostertágová a Jana Fľaková.

Ďakujeme našim fyzikárom za skvelú prípravu nielen na hodinách fyziky a súťažiacim prajeme veľa chuti aj pri samoštúdiu! Všetkým tímom gratulujeme a tešíme z ich úspechov.