Matematický náboj 2020/21

Štvrtok, 6. mája 2021

Tento rok sa opäť mala konať súťaž Matematický náboj, ale pre súčasnú pandemickú situáciu sa musela preniesť do „online sveta“. V tomto priestore sa jej mohlo 23. apríla 2021 zúčastniť množstvo tímov. Ako už býva zvykom, Gamčáci neváhali a využili možnosť prihlásiť čo najviac tímov. Spoločne sme si zasúťažili a naši starší spolužiaci dosiahli úžasné výsledky – Gamča obsadila prvé priečky medzi slovenskými tímami!

ilustračná fotka 1

V kategórií junior našu školu reprezentovalo až 6 tímov:
Prvý z tímov je zložený z našich sextánov: Viktor Imrišek, Matej Repa, Timotej Šinkovic, Ivo Novysedlák a Martin Belluš. Chalanom sa podarilo zvíťaziť medzi slovenskými tímami a v medzinárodnom poradí získali úžasné 4. miesto.

ilustračná fotka 2

Druhý čisto chlapčenský tím z II. A, ktorého členovia sú: Eduard Mrug, Tomáš Chrenko, Vladimír Drobný, Martin Babala a Roland Vízner, vybojovali 2. miesto v rámci Slovenska a v medzinárodnom poradí sa umiestnili na peknom 23. mieste.

Tím, ktorý získal v rámci Slovenska 6. miesto bol zložený zo študentov našej Kvinty: Filip Prutkay, Uršuľa Mária Kossaczká, Alica Dományová, Michal Cibulka a Peter Kumančík.

11. miesto na Slovensku obsadil tím v zložení: Šimon Hirner (II. A), Jozef Kyčina (II. A), Michal Urban (Sexta), Michal Cidorík (II. A) a Andrej Baranec (II. A).

Druhýkrát sa Matematického náboju zúčastnili aj študenti z I. A, ktorí vytvorili dva tímy. S rovnakým počtom bodov sa umiestnili medzi slovenskými tímami na 53. a 54. mieste.
53. miesto obsadili študenti: Mária Ostertágová, Dominika Brídová, Samuel Filip, Daniel Karasa Martin Sojka.
54. miesto získali študenti: Karin Jakubcová, Miroslava Pokorná, Matúš Bagin, Matúš Jonaštík a Peter Bachorík.

Gamča mala zastúpenie aj v kategórii seniorov:

2. miesto na Slovensku a 13. miesto medzinárodne vybojoval zmiešaný tím, ktorého 4/5 sú z Oktávy: Matej Urban, Michal Farnbauer, Tereza Škublová, Matúš Zelko a piaty člen je študentom Septimy: Viktor Balan.

ilustračná fotka 3

Druhý seniorský tím obsadil 3. miesto v rámci Slovenska a 16. miesto v medzinárodnom poradí. 80% členov tohto tímu je zo IV. A: Radka Bírová, Martin Bucko, Martin Papšo, Jozef Csipes a Ela Vojtková (Septima).

ilustračná fotka 4

6. miesto na Slovensku obsadil chlapčenský tím, ktorého 3/5 sú z III. A: Samuel Stanek, Branislav Bubán, Ivan Kushpel a zvyšní dvaja študenti zo Septimy: Jozef Mičáň a Pavol Pivko.

ilustračná fotka 5

Štvrtý a zároveň posledný tím, ktorý súťažil v kategórii seniorov bol zložený zo študentov: Hana Derková (Oktáva), Helena Kukuľová (Oktáva), Barbora Javorová (IV. A), Dávid Belobrad (IV. A) a Alex Gašparíková (IV. C), ktorí získali v rámci Slovenska 13. miesto.

ilustračná fotka 6

Ďakujeme našim matematikárom za skvelú prípravu nie len na hodinách matematiky! Všetkým víťazným tímom gratulujeme a tešíme sa z ich úspechov.