Matematický náboj 2019/20

Piatok, 15. januára 2021

Na jar sa mala konať súťaž Matematický náboj, ktorá sa z dôvodu pandémie zrušila. Keďže nebolo možné doteraz usporiadať súťaž v obvyklej podobe, organizátori sa rozhodli usporiadať ju aspoň v online. Vďaka tomu sa jej mohlo 11. decembra 2020 zúčastniť viac tímov. Gamča mala na Náboji hojné zastúpenie a skvelé výsledky!

V kategórii juniorov súťažilo z našej školy dokonca 7 tímov.

Tím v zložení Viktor Balan (Septima), Pavol Pivko (Septima), Ela Vojtková (Septima), Martin Belluš (Sexta) a Viktor Imrišek (Sexta) zvíťazili medzi slovenskými tímami a v medzinárodnom poradí obsadili 9. miesto.

Ďalší zmiešaný tím v zložení Jozef Mičáň (Septima), Branislav Bubán (III. A), Ivan Kushpel (III. A), Ivo Novysedlák (Sexta) a Matej Repa (Sexta) skončili na Slovensku na 3. mieste a v medzinárodnom poradí obsadili 25. miesto.

Tím Sexty – Martin Kips, Michal Urban, Tereza Vranová, Matúš Duchyňa a Adam Gramblička skončili v slovenskom poradí na 7. mieste.

Tím štuentov z II. A v zložení Roland Vízner, Eduard Mrug, Martin Babala, Vladimír Drobný a Jozef Kyčina obsadili 12. miesto na Slovensku.

Tím z Kvinty s členmi Filip Prutkay, Uršuľa Mária Kossaczká, Alica Dományová, Michal Cibulka a Peter Kumančík skončili na 13. mieste.

Prvýkrát si to vyskúšali študenti z I. A Matúš Jonaštík, Jana Fľaková, Michal Bachratý, Marek Majerik a Dávid Drobný, ktorí vybojovali 25. miesto.

Po prvýkrát sa zúčastnili aj študenti z I. B – Viktor Heinlein, Michal Illavský, Alexander Fleischmann, Jakub Klečák a Maximilián Rerko, ktorí skončili na 61. mieste.

V kategórii seniorov sa zúčastnili aj naši minuloroční maturanti, dokopy s tohtoročnými maturantami vytvorili 3 tímy.

Najlepší tím v zložení Matej Urban (Oktáva), Michal Farnbauer (Oktáva), Jozef Fülöp (Oktáva 2020), Jakub Parada (Oktáva 2020) a Timea Szöllősová (Oktáva 2020) vyhrali 1. miesto na Slovensku a 3. miesto medzinárodne.

Zmiešaný tím Tereza Škublová (Oktáva), Matúš Zelko (Oktáva), Radka Bírová (IV. A), Martin Bucko (IV. A), Matúš Papšo (IV. A) skončili na 4. slovenskom a 23. medzinárodnom mieste.

Tím s prevahou dievčat Alex Gašparíková (IV. C), Hana Derková (Oktáva), Helena Kukuľová (Oktáva), Barbora Javorová (IV. A), David Belobrad (IV. A) skončil na 14. mieste v slovenskom poradí.

Všetkým súťažiacim gratulujeme k výborným výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu školy!