Matematická olympiáda 2020/21 – SK (A)

Štvrtok, 15. apríla 2021
ilustračná fotka 1

Ako je na jar zvykom, v dňoch 21. až 24. marca 2021 sa uskutočnilo celoštátne kolo 70. ročníka Matematickej olympiády kategórie A, žiaľ kvôli pandémii dištančnou formou. Všetkých 42 riešiteľov sa nielen muselo úspešne prebojovať cez domáce, školské a krajské kolo, ale aj patrí k najlepšími zo Slovenska. Medzi týmito riešiteľmi bolo aj 10 študentov našej školy, ktorí dosiahli skvelé výsledky. Na tom má určite veľkú zásluhu náš pán profesor Kollár, ktorý ich usilovne a neúnavne pripravuje, za čo mu patrí veľká vďaka.

Medzi víťazmi celoštátneho kola skončil na 1. mieste Matej Urban, ktorý dosiahol plný počet bodov a na 3. mieste Viktor Imrišek, ktorý stratil iba jeden bod. Bodové rozdiely medzi ďalšími riešiteľmi po dvoch súťažných dňoch boli veľmi tesné, aj malá chybička spravila veľký rozdiel.

Naši študenti dosiahli výsledky:
1. miesto – Matej Urban (Oktáva) – 42 bodov
3. miesto – Viktor Imrišek (Sexta) – 41 bodov
12. miesto – Michal Farnbauer (Oktáva) – 31 bodov
13. miesto – Alica Dományová (Kvinta) – 30 bodov
18. miesto – Tereza Škublová (Oktáva) – 29 bodov
22. miesto – Pavol Pivko (Septima) – 28 bodov
22. miesto – Ela Vojtková (Septima) – 28 bodov
26. miesto – Jozef Csipes (4.A) – 24 bodov
29. miesto – Viktor Balan (Septima) – 23 bodov
37. miesto – Hana Derková (Oktáva) – 17 bodov

Aj keď išlo o celoštátne kolo, niektorých riešiteľov ešte čaká výberové sústredenie na Medzinárodnú matematickú olympiádu (IMO) a na Stredoeurópsku matematickú olympiádu (MEMO).

Všetkým riešiteľom gratulujeme k výsledkom, držíme palce v najbližších súťažiach a ďakujeme za výbornú reprezentáciu školy!

< Naspäť na nástenku

Celé poradie na stránke SKMO.