Internetová matematická olympiáda 2020

Streda, 13. januára 2021

Ako už býva zvykom, koncom novembra sa konala Internetová matematická olympiáda pre študentov stredných škol, bol to už jej 13. ročník. Našu školu reprezentovalo až 10 družstiev s veľmi peknými výsledkami:

Ela Vojtková (Septima), Tereza Škublová, Matej Urban (obaja Oktáva), Radka Bírová, Martin Bucko, Jozef Csipes a Matúš Papšo (všetci IV. A) si vybojovali krásne 3. miesto, keď ich predbehli len tímy z gymnázií v Brne a Plzni.

Na 16. mieste skončil tím z III. A v zložení Ivan Kushpel, Ján Osadský, Samuel Stanek, Kristián Andraščík, Branislav Bubán a Filip Makara.

Tím zo Sexty, Viktor Imrišek, Martin Belluš, Matej Repa, Ivo Novysedlák, Timotej Šinkovic, Matúš Pálka a Michal Urban, obsadil 27. miesto.

Študenti II. A súťažili až v troch tímoch, najlepší z nich v zložení Jozef Kyčina, Eduard Mrug, Martin Babala, Roland Vízner, Tomáš Chrenko, Vladimír Drobný a Alexander Herceg skončili na 34. mieste.

37. miesto patrilo opäť II. A, konkrétne tímu v zložení Andrej Baranec, Michal Cidorík, Šimon Hirner, Lukáš Drozdík, Šimon Gáži, Samuel Blahovský a Jakub Kováč.

Na 42. priečke skončil tím zo Septimy – Jakub Wolek, Natália Ligačová, Berta Papulová, Tomáš Barančok, Jozef Hoschek, Martin Michal Dyttert a Antónia Amosová.

Hneď na ďalšom mieste, teda 43. bol tím z I. A v zložení Matúš Jonaštík, Matúš Bagin, Michal Bachratý, Dávid Drobný, Jana Fľaková, Marek Majerík a Miroslava Pokorná, pre ktorých to bola prvá súťaž v gamčáckych farbách.

Tím z Kvinty s členmi Filip Prutkay, Uršuľa Mária Kossaczká, Alica Dományová, Peter Kumančík, Michal Cibulka, Daniel Medveczký a Sebastian Hajdu skončili na 60. mieste.

Prvýkrát si súťaž vyskúšali aj Mária Ostertáhová, Martin Sojka, Jakub Bojnanský, Martin Kováč, Peter Bachorík, Daniel Karas a Samuel Filip z I. A, ktorí skončili na 82. mieste.

Na 111. mieste skončil takmer čisto dievčenský tím z II.A – Liliana Gejdošová, Timea Valovičová, Simona Žáková, Bibiana Nováková, Martina Rapantová, Ema Fabianová a Dominik Bedlek.

Všetkým našim študentom gratulujeme k dosiahnutým výsledkom na Internetovej matematickej olympiáde 2020 a ďakujeme za reprezentáciu školy!

< Naspäť na nástenku

Na stránke súťaže je zverejnená kompletná výsledková listina.