Generácia Euro 2014-15

Piatok, 17. apríla 2015

Piatok, 17. apríl 2015

Gamčácky tím v zložení Milan Valášek, Michal Buzaši, Matúš Kopunec a Marek Ondráš pod vedením p. p. Marianny Vidovej (áno, veľmi veľa „M“ sa stretlo v jednom tíme) vyhrali národné kolo 4. ročníka súťaže Generácie €uro! Gratulujeme!

“Esej, ktorú sme vo finále obhajovali bola zameraná na predpovedanie rozhodnutia Rady guvernérov Európskej centrálnej banky o výške úrokovej sadzby hlavných refinančných operácii v marci roka 2015.” (Milan)

Trojkolovú prestížnu súťaž Generáciu €uro, ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o fungovaní Európskej centrálnej banky (ECB) sme vyhrali už po druhýkrát v jej krátkej histórii. Prvýkrát to bolo v školskom roku 2012/13 a veríme, že nie naposledy:

“Prekvapilo ma, že vo finále sme boli jediným tímom z gymnázia a taktiež aj najmladším tímom – väčšina súťažiacich v ostatných tímoch bola z 3. a 4. ročníka, u nás boli okrem mňa všetci prváci.”

Na tejto súťaži sa Gamča zúčastňuje vrámci svojho predmetu $Ekonómia$, ktorý vyučuje v prváckych a druháckych triedach p.p. Vidová (ktorej za prípravu víťazného tímu ďakujeme). Ak by ste chceli byť v budúcom tíme, dajte vedieť svojej vyučujúcej!

Náš víťazný tím vyhral okrem tabletov aj dvojňový pobyt vo Frankfurte nad Mohanom, kde si na slávnostnom ceremoniáli v ECB prevezme ocenenie z rúk prezidenta ECB Maria Draghiho a guvernéra Národnej banky Slovenska Jozefa Makúcha.

(Fotografia doplnená 6. mája)