Fyziklání online 2020

Utorok, 1. decembra 2020

V stredu 25. novembra sa uskutočnila medzinárodná súťaž Fyziklání online, ktorú organizuje pražský Matfyz.

V A-kategórii súťažilo 135 tímov a z toho dva naše:

Tím „Prehľad“ v zložení Matúš Zelko (Oktáva), Matej Urban (Oktáva), Pavol Pivko (Septima), Jozef Mičáň (Septima) a Viktor Balan (Septima) vyhrali slovenské poradie, čo stačilo na 2. miesto v česko-slovenskom a 17. miesto v medzinárodnom poradí.

Tím „Gamčáci a Škôlkar“ v zložení Jozef Csipes (IV. A), Martin Bucko (IV. A), Matúš Papšo (IV. A), Radka Bírová (IV. A) a Adrián Šegeda (IV. B) skončili 4. v slovenskom, 7. v česko-slovenskom a 29. v medzinárodnom poradí.

V B-kategórii bolo tímov 186 a jeden náš:

Tím „Choboti“ z III. A v zloženi Filip Makara, Kristián Andraščík, Samuel Stanek, Branislav Bubán a Tadeáš Jakuš obsadil 3. miesto v rámci Slovenska, 12. miesto v rámci Česka a Slovenska a 39. miesto celkovo.

V najmladšej C-kategórii súťažilo 141 tímov a päť gamčáckych:

Tím „Archimedova vaňa“ zo sexty v zložení Viktor Imrišek, Matej Repa, Martin Belluš, Ivo Novysedlák a Timotej Šinkovic vyhral slovenské aj česko-slovenské poradie, čo celkovo stačilo na 4. miesto.

Tím „Gumkáči“ z II. A v zložení Jozef Kyčina, Eduard Mrug, Martin Babala, Vladimír Drobný a Tomáš Chrenko skončil hneď sa sextánmi na 2. mieste v slovenskom poradí, na 3. miesto v česko-slovenskom a 11. mieste v medzinárodnom poradí.

Tím „Radosť“ z kvinty v zložení Alica Dományová, Uršuľa Mária Kossaczká, Filip Prutkay, Peter Kumančík a Daniel Medveczky obsadili 8. miesto v rámci Slovenska, 20. miesto v rámci Česka a Slovenska a 33. miesto v celkovom poradí.

Tím „J + 4M = 1A“ z I. A v zložení Jana Fľaková, Matúš Bagin, Michal Bachratý, Marek Majerík a Michal Sobek skončil na 9. slovenskom, 29. česko-slovenskom a 46. medzinárodnom mieste.

Tím „Áčkarský Power“ tiež z I. A v zložení Mária Ostertágová, Karin Jakubcová, Miroslava Pokorná, Matúš Jonaštík a Dávid Drobný obsadili 15. miesto v slovenskom poradí, 44. miesto v česko-slovenskom poradí a 76. miesto v medzinárodnom poradí.

Gratulujeme k výborným výsledkom a ďakujeme za gamčácku reprezentáciu!

< Naspäť na nástenku

Na stránke Fyziklání nájdete aj kompletné výsledky.