Fyziklání 2021

Štvrtok, 4. marca 2021

Týždeň po Chemiklání sa v piatok 12. februára uskutočnil aj 15. ročník Fyziklání, kde mala Gamča viacero tímov, ktoré súťažili v konkurencii 435 tímov z 35 krajín sveta.

Tím „prehľad“ v zložení Pavol Pivko, Jozef Mičáň, Viktor Balan (všetci Septima), Matej Urban a Matúš Zelko (obaja Oktáva) sa kategórii A umiestnil na 3. mieste v česko-slovenskom poradí, čo stačilo na 9. miesto v medzinárodnom poradí.

Tím „Gamčáci a Škôlkar“ v zložení Radka Bírová, Martin Bucko, Jozef Csipes, Matúš Papšo (všetci IV. A) a Adrián Šegeda (IV. B) rovnako v kategórii A dosiahli na 9. miesto v česko-slovenskom a 25. miesto v medzinárodnom poradí.

V kategórii B sme mali jeden tím „Choboti“ z III. A v zložení Samuel Stanek, Filip Makara, Branislav Bubán, Kristián Andraščík a Tadeáš Jakuš, ktorý obsadil 13. resp. 29. miesto.

V kategórii C sme mali najpočetnejšie zastúpenie:

Sextánska „Archimedova Vaňa“ vyhrala česko-slovenskú súťaž a v medzinárodnom poradí boli na 5. mieste – Viktor Imrišek, Matej Repa, Martin Belluš, Ivo Novysedlák a TImotej Šinkovic.

Tím z II. A „Gumkáčiwastaken“ v zložení Jozef Kyčina, Eduard Mrug, Martin Babala, Tomáš Chrenko a Vladimír Drobný získali 5. miesto v rámci Česka a Slovenska, čo stačilo na 12. miesto v medzinárodnom poradí.

Kvinta, menovite Filip Prutkay, Uršuľa Mária Kossaczká, Alica Dományová, Daniel Medveczky a Michal Cibulka zložili tím „radosť“, ktorý sa umiestnil na 24. resp. 38 mieste.

V triede I. A zložili dva tímy pre kategóriu C.

„MJnerdz“ tvorili Matúš Bagin, Marek Majerik, Jana Fľaková, Michal Sobek a Michal Bachratý, ktorí skončili na 26. resp. 40 mieste.

„Áčkarský POWER“ bol v zložení Miroslava Pokorná, Dávid Drobný, Matúš Jonaštík, Karin Jakubcová a Mária Ostertágová, čo im stačilo na 62. miesto v česko-slovenskom poradí a 88. miesto v medzinárodnom.

Všetkým tímom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

< Naspäť na nástenku

Celé poradie a viac detailov na webe súťaže.