Fyzikálny náboj 2020

Streda, 18. novembra 2020

V šťastný piatok 13. novembra 2020 sa distančnou online formou uskutočnil tohtoročný medzinárodný Fyzikálny náboj s 111 tímami u seniorov a 88 tímami u juniorov.

Seniori

Tím B v zložení Matúš Zelko (Oktáva), Matej Urban (Oktáva), Pavol Pivko (Septima), Viktor Balan (Septima) a Jozef Mičáň (Septima) súťaž vyhrali v medzinárodnom aj slovenskom poradí s 27 bodmi pred našim druhým tímom.

Tím A v zložení Jozef Csipes (IV. A), Adrián Šegeda (IV. B), Matúš Papšo (IV. A), Martin Bucko (IV. A) a Radka Bírová (IV: A) s 26 bodmi skončil tesne za nimi.

A tím C v zložení Kristián Andraščík (III. A), Branislav Bubán (III. A), Tadeáš Jakuš (III. A), Filip Makara (III. A) a Samuel Stanek (III. A) sa so 14 bodmi umiestnil na peknom 14. mieste v slovenskom poradí.

Juniori

Tím A v zložení Martin Belluš, Viktor Imrišek, Ivo Novysedlák, Matej Repa a Timotej Šinkovič (všetci Sexta) s 20 bodmi vyhrali medzinárodné aj slovenské poradie.

Rovnako ako v senioroch, naše druhé družstvo bolo za nimi o jeden bod a jedno miesto. Tím C bol v zložení Martin Babala, Tomáš Chrenko, Vladimír Drobný, Jozef Kyčina a Eduard Mrug (všetci II. A).

Tím B v zložení Filip Prutkay, Uršuľa Mária Kossaczká, Daniel Medveczky, Michal Cibulka a Jakub Lubušký (všetci Kvinta) získali 8 bodov a skončili na peknom 10. mieste v slovenskom poradí.

Tím D v zložení Lucia Chladná, Viktória Krettová, Ela Simčová, Michal Semko a Matej Škubla (všetci Kvarta A) skončil so 7 bodmi na výbornom 15. mieste slovenskom poradí, pričom treba podotknúť, že boli o rok mladší ako ostatné tímy.

Všetkým tímom gratulujeme k vynikajúcim výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu Gamče!

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: Trojsten

Kompletné výsledky seniorskej aj juniorskej kategórie na webe súťaže.

Matematický aj fyzikálny Náboj, spolu s ďalšími súťažami, organizuje občianske združenie Trojsten.