Do školy na bicykli 2020

Štvrtok, 17. septembra 2020

Milé Gamčáčky, milí Gamčáci,
tí za katedrou aj pred 😉

naša škola sa tento rok po prvýkrát zúčastní súťaže Do školy na bicykli, ktorá je organizovaná Cyklokoalíciou v spolupráci s ministerstvom dopravy a ministerstvom životného prostredia.

Jej cieľom je motivovať nielen študentov k využívaniu ekologikých dopravných prostriedkov, priniesť im radosť z cesty do a zo školy, zvýšiť povedomie o možnostiach alternatívnej mobility či zlepšiť podmienky pre cyklistov a kolobežkárov na školách.

Súťaž (kampaň) bude prebiehať už od najbližšieho pondelka 21. septembra a zapojiť sa môže každý! Našou úlohou je, aby čo najviac z nás prišlo do školy na bicykli alebo kolobežke. Počítať to budeme každý deň počas dvoch týždňov trvania súťaže. A ak budeme dostatočne aktívni, ako škola môžeme vyhrať rôzne hodnotné ceny.

Upozornenie: Bicyklom iba po betóne a nie po tartane! 😉

Pripomíname, že na parkovanie a uzamknutie bicyklov je možné využiť stojany vzadu na školskom dvore pri vstupe do budovy.

Ako sa dostať bicyklom na Gamču z hlavných smerov

Ako sa zapojiť a ako sa sčítať

Keďže je možné, že mnohí na cestu do školy využijú tiež služby zdieľanej mobility (bicykel, kolobežku alebo skúter – tie však na školský dvor nesmú a treba ich nechať na ulici!), sčítavať sa budeme aj každý samostatne. Po kliknutí na odkaz nižšie sa dostanete do jednoduchej tabuľky, kde zadáte svoje meno (stačí aj prezývka) a odklikáte dni, kedy ste do školy prišli na bicykli alebo kolobežke. Tabuľku je možné vypĺňať priebežne a jej obsah aj dodatočne editovať.

https://doodle.com/poll/d8xdxd6adw4h5pb4

Prosíme vás, aby ste k tomu pristupovali zodpovedne a svoje jazdy skutočne zaznačili – pomôžete tým nielen škole, ale aj ostatným spolužiakom.

Ďakujeme!

< Naspäť na nástenku

Viac informácií nájdete na oficiálnej webovej stránke, Facebooku a Instagrame súťaže.