Fyzika

Naši reprezentanti za jednotlivé školské roky na Medzinárodnej fyzikálnej olympiáde (IPhO):

2015/16

47. IPhO (Zürich, Švajčiarsko)
Juraj Májek – bronz
[článok na nástenke]

2013/14

45. IPhO (Astana, Kazachstan)
Ján Ondráš – bronz

2012/13

44. IPhO (Kodaň, Dánsko)
Ján Ondráš – bronz
Tomáš Gonda – bronz

2010/11

42. IPhO (Bangkok, Thajsko)
Ján Pullmann – zlato
Matej Balog – striebro

2008/09

40. IPhO (Mérida, Mexico
Michal Spišiak – bronz

2007/08

39. IPhO (Hanoi, Vietnam)
Samuel Hapák – striebro

2006/07

38. IPhO (Isfahan, Irán)
Samuel Hapák – bronz

2004/05

36. IPhO (Salamanca, Španielsko)
Jakub Závodný – striebro

2000/01

32. IPhO (Antalya, Turecko)
Branislav Novotný – čestné uznanie

1992/93

24. IPhO (Williamsburg, USA)
Miloš Volauf – bronz

Naši reprezentanti a reprezentantka v jednotlivých školských rokoch celoštátneho kola Fyzikálnej olympiády (FO):

2017/18

59. FO
13. miesto Tomáš Sásik
19. miesto Adam Chalúpek
21. miesto Barbara Pulmannová

2016/17

58. FO
6. miesto Martin Čulen
28. miesto Barbara Pulmannová

2015/16

57. FO
8. miesto Juraj Májek
15. miesto Martin Čulen

2014/15

56. FO
6. miesto Juraj Májek
11. miesto Michal Šturc
17. miesto Michal Belák
23. miesto Bui Truc Lam

2013/14

55. FO
4. miesto Ján Ondráš
11. miesto Tomáš Pulmann
22. miesto Martin Kotuliak
24. miest Dávid Mikula

2012/13

54. FO
2. miesto Ján Ondráš
5. miesto Tomáš Gonda
13. miesto Michal Bock

2011/12

53. FO
9. miesto Tomáš Gonda
11. miesto Martin Statelov
12. miesto Ján Ondráš
22. miesto Michal Bock
23. miesto Peter Šichman

2010/11

52. FO
2. miesto Ján Pulmann
6. miesto Matej Balog
25. miesto Peter Šichman

2009/10

51. FO
8. miesto Ján Pulmann
9. miesto Matej Balog
21. miesto Juraj Hašík
24. miesto Vladimír Jurenka
27. miesto FIlip Horňák
30. miesto Anton Zajac

2008/09

50. FO
1. miesto Michal Spišiak
14. miesto Matej Šimlovič
15. miesto Tomáš Kabina
16. miesto Emil Haas

2007/08

49. FO
1. miesto Samuel Hapák
9. miesto Michal Spišiak
13. miesto Matej Šimlovič

1959/60 – 2006/07

FO

Výsledky našich tímov na celoštátnom kole tímovej fyzikálnej súťaži Turnaj mladých fyzikov (TMF) podľa školských rokov:

2017/18

26. TMF
5. miesto (Peter Kravár, David Belobrad, Valter Cingel, Lukáš Pleva, Matúš Zelko)

2015/16

24. TMF
4. miesto (Marek Repka, Martin Gažo, Róbert Kolek, Matej Parada, Ondrej Švehlík)

2014/15

23. TMF
7. miesto (Daniel Suchý, Daniel Grey, Jaroslava Kokavcová, Marek Repka, Onrej Švehlík)

2013/14

22. TMF
6. miesto (Daniel Grey, Jaroslava Kokavcová, Marek Repka, Daniel Suchý, Michal Šturc)

2012/13

21. TMF
4. miesto (Michael Grey, Michal Kobák, Martin Kotuliak, Michal Šturc, Matej Uhrík)

2010/11

19. TMF
3. miesto (Tomáš Polakovič, Juraj Polách, Ján Pulmann, Martin Statelov, Marianna Švehlíková)

2009/10

18. TMF
3. miesto (Tomáš Polakovič, Peter Darebník, Peter Hutár, Juraj Polách, Martin Statelov)
5. miesto (Karol Firbas, Juraj Hašík, Filip Horňák, Michal Juránek, Marianna Švehlíková)

2008/09

17. TMF
4. miesto (Karol Firbas, Filip Horňák, Jozef Fekiač, Michal Juránek, Juraj Hašík)

2007/08

16. TMF
1. miesto (Samuel Hapák, Jakub Kovács, Zuzana Švehlíková, Katarína Tureková, Matej Veis)
5. miesto (Karol Firbas, Juraj Hašík, Michal Juránek, Marek Marchot, Monika Sayedová)

2006/07

15. TMF
5. miesto (Tomáš Tvrdík, Michal Mutňanský, Matej Šimlovič, Samuel Hapák, Peter Vyžinkár)

1992/93 – 2005/06

Umiestnenia našich tímov na celoslovenskej fyzikálnej súťaži Fyzikálny Náboj podľa školských rokov:

2018/19

Fyzikálny Náboj – Seniori
4. miesto (Ondrej Baranovič, Adam Chalúpek, Matej Moško, Jakub Schenk, Tomáš Vörös)
18. miesto (Marko Čechovič, Pavol Kollár, Peter Kravár, Samuel Krivánek, Miloš Travěnec)

Fyzikálny Náboj – Juniori
3. miesto (Michal Farnbauer, Jozef Mičáň, Pavol Pivko, Matej Urban, Matúš Zelko)
5. miesto (Dávid Belobrad, Radka Bírová, Martin Bucko, Jozef Csipes, Matúš Papšo)

2017/18

Fyzikálny Náboj – Seniori
2. miesto (Sára Kuťková, Ján Letovanec, Barbara Pulmannová, Tomáš Sásik, Jakub Schenk)
34. miesto (Alexandra Hojková, Miloš Travěnec, Jana Viktória Kováčiková, Matej Moško, Tomáš Vörös)

Fyzikálny Náboj – Juniori
1. miesto (Adam Chalúpek, Peter Kravár, Lukáš Pleva, Matej Urban, Matúš Zelko)
10. miesto (Matúš Papšo, Martin Bucko, Radka Bírová, Martin Koutenský, Michal Farnbauer)

2016/17

Fyzikálny Náboj – Seniori
2. miesto (Martin Čulen, Barbara Pulmannová, Sára Kuťková, Tomáš Sásik, Ján Letovanec)
16. miesto (Nina Raganová, Dominik Jenča, Daniil Zinoviev, Róbert Kolek, Paulína Ťureková)

Fyzikálny Náboj – Juniori
4. miesto (Alexandra Hojková, Pavol Kollár, Matej Moško, Jakub Shenk, Tomaš Vörös)
10. miesto (Peter Kravár, Martin Koutenský, Timea Szollösová, Lukáš Pleva, Adam Chalúpek)

2015/16

Fyzikálny Náboj – Seniori
4. miesto (Matej Choma, Martin Čulen, Samuel Gorta, Jaroslava Kokavcová, Juraj Májek)
9. miesto (Ivan Bednárik, Juraj Bodík, Kristína Cíchová, Martin Hóz, Matej Hroboň)

Fyzikálny Náboj – Juniori
2. miesto (Ján Letovanec, Matej Parada, Barbara Pulmannová, Nina Raganová, Tomáš Sásik)
5. miesto (Pavol Kollár, Sára Kuťková, Matej Moško, Jakub Schenk, Daniil Zinoviev)

2014/15

Fyzikálny Náboj – Seniori
3. miesto (Krakovská Ema, Belák Michal, Bui Truc Lam, Šturc Michal, Kokavcová Jaroslava)
16. miesto (Choma Matej, Bednárik Ivan, Bodík Juraj, Májek Juraj, Gorta Samuel)

Fyzikálny Náboj – Juniori
7. miesto (Cichová Kristína, Hóz Martin, Letovanec Ján, Mészáros Nikolas, Sásik Tomáš)
8. miesto (Čulen Martin, Valášek Milan, Valášek Štefan, Sasvári Alexander, Malina Jakub)
11. miesto (Repka Marek, Parada Matej, Pulmannová Barbora, Raganová Nina, Jenča Dominik)

2013/14

Fyzikálny Náboj – Seniori
5. miesto (Michak Belák, Michal Kobák, Martin Kotuliak, Ján Ondráš, Tomáš Pulmann)
16. miesto (Barbora Lakotová, Jakub Kopál, Jakub Muravský, Matúš Rako, Matej Uhrík)
17. miesto (Andrej Dedík, Hana Krakovská, Ema Krakovská, David Mikula, Michal Šturc)

Fyzikálny Náboj – Juniori
1. miesto (Ivo Bednárik, Juraj Bodík, Matej Choma, Martin Čulen, Juraj Májek)
6. miesto (Samuel Gorta, Martin Hóz, Matej Hroboň, Jaroslava Kokavcová, Arťom Shapovalov)

1999/00 – 2012/13

Výsledky našich tímov na medzinárodných fyzikálnych súťažiach FYKOSí Fyziklání (FF) a Fyziklání online (F@) podľa školských rokov:

2017/18

12. FF (Praha, Česká republika) – kategória A
2. miesto (MGRAITS: Tomáš Sásik, Ján Letovanec, Barbara Pulmannová, Sára Kuťková, Jakub Schenk)
[článok na nástenke]

12. FF – kat. B
14. miesto (Moškovie detičky: Matej Moško, Pavol Kollár, Alexandra Hojková, Ondrej Baranovič, Miloš Travěnec)

12. FF – kat. C
9. miesto (Humanitné vedy nie sú vedy: Adam Chalúpek, Lukáš Pleva, Peter Kravár, Matúš Zelko, Samuel Krivánek)
17. miesto (Gamčácke vektory: David Belobrad, Radka Bírová, Martin Bucko, Jozef Csipes, Matúš Papšo)

7. F@ – kat. A
4. miesto (MRGAITS: Barbara Pulmannová, Sára Kuťková, Tomáš Sásik, Ján Letovanec, Daniil Zinoviev)
[článok na nástenke]

7. F@ – kat. C
15. miesto (1.A: Radka Bírová, Martin Bucko, Matúš Papšo, Jozef Csipes)
23. miesto (P ≠ NP: Dávid Belobrad, Valter Cingel, Michal Farnbauer, Marko Čechovič, Oliver Sihlovec)
44. miesto (Humanitarne vedy nie sú vedy: Matúš Zelko, Matej Urban, Adam Chalupek, Lukáš Pleva, Peter Kravár)

2006/07 – 2016/17

Náš reprezentant na tímovej súťaži Vedecká olympiáda Európskej únie (EUSO):

2017/18

16. EUSO (Ľubľana, Slovinsko)
Adam Chalúpek – bronz (tím A)
[článok na nástenke]