Zlaté a strieborné pásmo z Prešova

Pondelok, 23. novembra 2015

Pondelok, 23. november 2015

V dňoch 19. až 21. novembra 2015 sa v Prešove konal VII. ročník súťaže Nenápadní hrdinovia v zápase s komunizmom. Naše študentky a študenti v historickej budove zo 17. storočia prezentovali dve práce:

Tím v zložení Róbert Kolek a Tomáš Kováč (obidvaja z 2.C) získali zlaté pásmo za prácu o Karolovi Rosenbergerovi – gratulujeme!

„Chcela by som vedieť ešte viac, ešte viac sa dozvedieť. Úplne super práca, vidno, že bola písaná so srdcom.“ – Soňa Gyarfášová (novinárka)
„Príbeh mladíka, ktorý svoj život doviedol k hrdinstvu.“ – Rudolf Dobiáš (spisovateľ)

Tím v zložení Mária Cvečková, Helena Gallusová a Kristína Cichová (všetky z 3.B) získali za prácu o gréckokatolíckom kňazovi Jánovi Škovierovi strieborné pásmo – gratulujeme!

„Veľmi milo ma prekvapila spomienka na gréckokatolíckeho kňaza Jána Škovieru, ktorého príbeh by si zaslúžil aj samostatný román, deti pekne rekonštruujú jeho život aj pomocou autentických spomienok syna Daniela.“ – Soňa Gyarfášová (novinárka)
„Veľmi pekne spracované svedectvo. Práca potvrdzuje, že sa tomu venovali naplno a so snahou.“ – Mária Goceliaková (pedagogička, Gymnázium Kežmarok)

Tímy na konferenciu pripravovala a sprevádzala p.p. Šuleková – ďakujeme!

< Naspäť na nástenku

< Naspäť na nástenku

Zostrih konferencie a ďalšie doplňujúce informácie môžete nájsť na stránke občianskeho združenia Nenápadní hrdinovia, ktoré konferenciu organizovalo.

Rozhovor s Róbertom a Tomášom si môžete vypočuť 18. decembra o 15:00 na Rádiu Regina Košice (online alebo následne z archívu).