RoboCup Junior 2023 (SK)

Streda, 26. apríla 2023

V dňoch 12-14.4.2023 naši žiaci získali na celoslovenskej robotickej súťaži RoboCup Junior v Prešove prvé miesto v najnáročnejšej kategórii robotický futbal Open – gratulujeme!

Ako tím “LNX Robots” nás reprezentovali Matej R. z Oktávy, Tomáš K. zo Sexty B a Matúš M. z Kvinty A, spolu s Mathiasom S. z bratislavského gymnázia Bilíkova.

Chalani si kompletne skonštruovali 2 robotov: navrhli si vlastné plošné spoje, vytlačili si viaceré časti na 3D tlačiarni, vyrobili si všesmerové kolieska, oživili všetky komponenty (kamera, kompas, senzory na čiaru atď.) a naprogramovali všetky algoritmy pre mikropočítač Raspberry Pi 4 a taktiež pre vizualizačnú aplikáciu.

S robotmi jednoznačne vyhrali všetky odohrané futbalové zápasy. Tieto zápasy sa hrajú vždy 2x 5 minút na špeciálnom stole s oranžovou golfovou loptičkou. Náš tím dokázal poraziť dlhoročných šampiónov z tímu ZŠ Úľany a taktiež nových robotov z Topoľčian (tím XLC). Turnaja sa zúčastnili aj skúsené tímy z Chorvátska a taktiež študenti z GJH s ich novými robotmi (ktorých však trápili viaceré technické problémy).

Chalani momentálne pripravujú robotov na európsky turnaj RoboCup Junior v Chorvátsku (6/2023) a celosvetový turnaj vo Francúzsku (7/2023). Držte nám palce!

Na súťaže sa pripravujú pod vedením Radoslava Kováča v rámci krúžku “Robotika, programovanie III – projekty/súťaže”. Ďakujeme Gamči a združeniu Naše ZRPŠ za podporu a za zakúpenie súčiastok na robotov.

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácií: internety-a-gamca.sk