„Máš umelecké črevo?“ 2019

Štvrtok, 16. máj 2019

Natália Štojková (Septima) sa so svojimi sestrami Janou (Tercia) a Christínou (Príma B) ako tím Sestry Štojkové úspešne prebojovali do tohtoročného slovenského finále medzinárodnej súťaže „Máš umelecké črevo?“.

Na vernisáži v priestoroch Východoslovenskej galérie v Košiciach tak 3. mája 2019 vystavovali inštaláciu Zbierka uplynulého času:

.

„Tohtoročná téma Collecting/Zbieranie ma oslovila hlavne kvôli našej spoločnej sesterskej zbierke označených MHD lístkov. Zamerali sme sa na dve veci, ktoré lístky reprezentujú. Čas a cesta.

Plynutie času človek nedokáže ovplyvniť. Čím sme starší, tým vnímame jeho plynutie úplne inak. Zbierkou uplynulého času sme chceli poukázať na dôležitosť cesty, ktorú za určitý čas prejdeme. Na nej niečo zažijeme, niekam nás dovedie, rozvíja a tým robí naše životy plnohodnotné.

Projekt sa skladá z dvoch častí: V abstraktnom vnímaní sú to nástenné hodiny, ktoré reprezentujú čas. Dráha alebo línia okolo nich zase cestu – 2600 označených lístkov, 54 dní čistého cestovania.“

– Natália

.

Gratulujeme k umeleckému úspechu!

Za vedenie ďakujeme p.p. Hýbalovej Ovšákovej.

< Naspäť na nástenku

Súťaž „Máš umelecké črevo?“ organizuje Slovenská národná galéria v spolupráci s Kunsthalle Bratislava, Východoslovenskou galériou v Košiciach a Stredoslovenskou galériou v Banskej Bystrici. 

Prameň ilustrácii: internety-a-gamca.sk