Junior Náboj 2019

Pondelok, 2. decembra 2019

V piatok 22. novembra 2019 sa uskutočnila posledná piatková súťaž z jesennej série súťaží v bratislavskom UPeCe. Bol to ôsmy ročník Náboja junior.

Táto súťaž prebiehala v 25 mestách Slovenska a aj v mestách Česka a Poľska. Dokopy sa jej zúčastnilo 940 tímov, pričom v Bratislave bolo tímov výrazne najviac. Súťaže sa zúčastnili štvorčlenné tímy z druhého stupňa, ktoré súťažili v počítaní príkladov zameraných na matematiku a fyziku. Súťaž na Slovensku každoročne organizujú dobrovoľníci z Trojstenu, dobrovoľníci z prostredia Matfyzu a dobrovoľníci z iných korešpondenčných seminárov. Za našu školu sa tejto súťaže zúčastnili tri tímy, ktoré doniesli naozaj pekné umiestnenia.

Tím A v zložení Michal Cibulka, Alica Dományová, Uršuľa Mária Kossaczká a Filip Prutkay (všetci Kvarta) získal 2. miesto v Bratislave a 10. miesto na Slovensku.

Tím C v zložení Lucia Chladná, Viktória Krettová, Michal Semko a Elena Simčová (všetky Tercia A) sa umiestnil v Bratislave na 3. mieste a porazil tak aj starších spolužiakov 😉

Tím B v zložení Sebastian Hajdu, Peter Kumančík, Daniel Medveczky a Filip Pázman (všetci Kvarta) skončil v Bratislave na 6. mieste.

Gratulujeme k výborným umiestneniam a ďakujeme za reprezentáciu!

Samozrejme nemôžeme zabúdať na organizátorov, aj z našej školy, bez ktorých by táto súťaž nevznikla.

Tešíme sa aj o rok!

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: internety-a-gamca.sk

Detaily nájdete na webe súťaže.