Internetová matematická olympiáda 2021

Štvrtok, 16. december 2021

Internetová matematická olympiáda je súťaž, ktorá sa pravidelne koná posledný novembrový utorok, tento rok sa teda konala 30. novembra. Narozdiel od tradičnej Matematickej olympiády ide o súťaž cez internet a súťaží sa v sedemčlenných tímoch, nie nutne jedného ročníku. Ako pri väčšine tímových súťaží okrem učenia sa spolupráce, môžu súťažiaci nazbierať aj cenné skúsenosti od ostatných v tíme, či už ide o starších alebo šikovnejších. V časovom limite 120 minút tak tímy mali riešiť a napísať postup riešenia na 10 príkladov rôznych náročnosti a z rôznych oblastí.

Medzi 190 tímami sa zúčastnili aj tieto gamčácke:

Na 11. mieste skončili Jozef Mičáň, Pavol Pivko, Viktor Balan a Ela Vojtková (všetci oktáva) spolu s Matejom Repom, Martinom Bellušom a Michalom Urbanom (všetci septima).

Tím v zložení Filip Prutkay, Uršuľa Mária Kossaczká, Alica Dományová, Peter Kumančík, Martin Šindelář a Daniel Medveczky (všetci sexta) skončil na 15. mieste.

Tesne za nimi skončil tím v zložení Roland Vízner, Eduard Mrug, Martin Babala, Vladimír Drobný, Tomáš Chrenko, Alexander Herceg a Jozef Kyčina všetci z triedy III.A.

Šikovní študenti kvinty A skončili na 20. mieste, v tíme boli: Simon Omaník, Viktória Krettová, Viktor Imrišek, Lucia Chladná, Elena Simčová, Michal Imrišek a Andrej Znamenáček.

Piaty tím z II.A v zložení Marek Majerik, Dávid Drobný, Michal Bachratý, Jana Fľaková, Jakub Bojnanský, Matúš Bagin a Matúš Jonaštík skončil na 21. mieste.

Druhý tím zo septimy skončil na 22. mieste, boli v ňom Martin Kips, Tomáš Miklošovič, Matúš Duchyňa, Tereza Vranová, Hana Mičíková, Adam Gramblička a Šimon Harák.

Aktívni študenti z II.A Miroslava Pokorná, Karin Jakubcová, Martin Kováč, Martin Sojka, Mária Ostertágová, Daniel Karas a Viktor Heinlein skončili na 34. mieste.

Ďalší tím v zložení Samuel Stanek, Ivan Kushpel, Branislav Bubán, Filip Makara, Samuel Kadnár, Kristián Andráščik a Matúš Lukáč (všetci IV. A) skončili na 49.mieste.

Študenti kvinty A zložili ešte jeden tím a to Michal Semko, Jaroslav Janáček, Tomáš Kasza, Jakub Šiagi, Juraj Helbich, Ruben Bohovič a Patrick William Grey, ktorý skončil na 123. mieste.

Katarína Papšová, Ján Pavlík, Zuzana Filipovičová, Michaela Kubánová, Diana Rubľova, Viktória Siládiová a Soňa Siváková (všetci I. B) skončili na 142. mieste.

Vďaka našim matematikárom a najmä pánovi profesorovi Kollárovi, ktorý sa venuje príprave našich študentov a motivuje ich ku súťažiam.

Všetkým tímom gratulujeme a ďakujeme za reprezentáciu školy.