Fyziklání online 2021

Piatok, 17. december 2021

Naši študenti sa v stredu 24. novembra po vyučovaní zúčastnili Fyziklání online. Ako sa píše aj na stránke súťaže, ide o internetovú tímovú súťaž pre každého, kto má záujem o fyziku a chuť spolupracovať.

Na riešenie súťažných úloh majú päťčlenné tímy 3 hodiny času. Tím má pri sebe vždy 7 príkladov, pričom za každý vyriešený dostane nový. Súťaž prepieha v troch kategóriach – A, B a C – ktoré sú rozdelené podľa ročníkov. Súťaž je medzinárodná, zúčastnilo sa jej 839 tímov z 50 krajín, vrátane tých gamčáckych.

V kategórií A
súťažil tím “Varcholovci a Horvátovci” v zložení Pavol Pivko (Oktáva), Jozef Mičáň (Oktáva), Viktor Balan (Oktáva), Samuel Stanek (IV. A), Filip Makara (IV. A), ktorý sa umiestnil na 198. mieste.

V kategórií B sa zúčastnili dva tímy.

Prvý z nich, tím “Archimedova Vaňa” – bol iba čiastočne gamčácky, jeho súčasťou boli Viktor Imrišek (Septima), Matej Repa (Septima) a Martin Belluš (Septima) – sa umiestnil na 21. mieste.

Druhý tím “Gumkáči” v zložení Jozef Kyčina (III. A), Eduard Mrug (III. A), Tomáš Chrenko (III. A), Vladimír Drobný (III. A) a Martin Babala (III.A) skončil na 87. mieste.

V kategorií C sme mali tímov viac, dokonca 6.

4. miesto vybojoval tím “57,2958Degosť” so súťažiacimi zo sexty: Daniel Medveczky, Alica Dományová, Jakub Lubušky, Filip Prutkay a Peter Kumančík.

Na 8. mieste skončili Karin Jakubcová, Miroslava Pokorná, Mária Ostertágová, Martin Sojka, Daniel Karas (všetci II. A) z tímu “Áčkarský POWER”.

Druhý tím z II. A v zložení Matúš Bagin, Jana Fľaková, Dávid Drobný, Michal Bachratý a Marek Majerik s názvom tímu “DMitrij MandleJeM” skončili na 40. mieste.

Ďalší tím “FI.AT” triedy I. A v zložení Mária Mederlyová, Veronika Duchajová, Patrik Prítrský, Jakub Kvačka a Samuel Kvačka sa umiestnil na 55. mieste.

Tím “Helikopter” v zložení Matúš Jonaštík, Peter Bachorík, Jakub Martinček, Tomáš Čahoj a Oliver Kugler (všetci II. A) sa umiestnil na 77. mieste.

Tím kvinty A s názvom “Matejova mamka” v zložení Viktória Krettová, Lucia Chladná, Matej Škubla, Michal Semko, Simon Omaník skončili 116-ty.

Ďakujeme našim profesorom fyziky za prípravu v škole a na predmetových prípravách, študentom ďakujeme za záujem súťažiť a reprezentovať seba a školu.