Dejepisná súťaž v Chebe 2017

Štvrtok, 14. decembra 2017

Dňa 23. novembra 2017 prebehla v Chebe opäť jedna z najprestížnejších dejepisných súťaží študentov gymnázií ČR a SR.
 

 
Nám sa podarilo prebojovať sa na ňu z prvého miesta v krajskom kole. Tím pod vedením p.p. Rybárovej tvorili Alžbeta Rajčanová, Šimon Hudec z 3.C a Richard Hrivnák zo septimy, ktorý prišiel na súťaž z Nemecka, kde v tomto roku študuje.

Opäť sa tu zišlo 75 mimoriadne šikovných tímov z obidvoch krajín. V priebehu súťaže študenti vypracovávajú písomné testy, ktoré svojou náročnosťou veľakrát šokujú aj pedagógov so štátnicami z dejepisu, či vysokoškolských pedagógov. Témou tohto ročníka boli roky 1948-1967 pod názvom Roky strachu a nádejí. Študenti museli ukázať svoje vedomosti v oblasti politickej, hospodárskej, kultúrnej, športovej, ekonomickej tejto doby, čo bolo skutočne náročné.

Súťaž sa už tradične konala za účasti významných osobností politickej scény v ČR a SR, historikov a osobností kultúry či športu. Na študentov už pred začiatkom čakali krásne a hodnotné knihy z histórie obidvoch krajín.
 

 
Napriek tomu, že sa nám podarilo umiestniť sa na 56. mieste zo 75 škôl, odnášame si bohaté skúsenosti, nové vedomosti, množstvo hodnotných cien a tiež nové kamarátstva.

Už teraz sa tešíme na krajské kolo v roku 2018 a budeme dúfať, že nám Cheb opäť neujde. Držme si palce. Ďakujeme za peknú reprezentáciu Gamče!

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: internety-a-gamca.sk

Viac o súťaži: http://dsgymn.gymcheb.cz