Bronz z MSJ v logických úlohách

Pondelok, 19. október 2015

Pondelok, 19. október 2015

V dňoch 11. až 18. októbra 2015 sa v bulharskej Sofii konali 24. majstrovstvá sveta v logických úlohách, kde sme v tíme Slovenska mali až dvojnásobné zastúpenie.

Pavol Kollár (kvinta) získal vynikajúce tretie miesto v kategórii juniorov (U18) – gratulujeme!

Majstrovstiev sveta sa zúčastnil aj p.p. Matej Uher (oktáva 2012), ktorý sa v hlavnej kategórii umiestnil na výbornom 23. mieste – rovnako gratulujeme!

„O svojom umiestnení na World Puzzle Championship 2015 mám trochu zmiešané pocity, lebo som očakával, že sa v kategórii juniorov umiestnim ešte vyššie, ale zároveň mi je jasné, že už zúčastniť sa na takom svetovom turnaji je obrovský úspech.“ – Pavol

V tímovej súťaži sa Slovensko umiestnilo na peknom 6. mieste, víťazom bolo Nemecko. Spolu s MS v logických úlohách sa uskutočnil aj 10. ročník MS v sudoku, kde Gamča nemala zastúpenie.

Budúcoročné majstrovstvá sveta sa sa uskutočnia o rok na Slovensku, nominačných kôl sa môže zúčastniť každý vrátane nováčikov – držíme palce!

< Naspäť na nástenku

< Naspäť na nástenku

Na Gamči sa logickým úlohám a sudoku venuje krúžok Logika a sudoku.

Na webe Slovenského zväzu hádankárov a krížovkárov si môžete prečítať dlhšiu reportáž z majstrovstiev sveta a tiež môžete sledovať ich Facebook stránku.

Celosvetovo logické úlohy zastrešuje World Puzzle Federation, viac nájdete na ich webe a Facebooku.