1. ročník projektu Starší mladším

Piatok, 29. september 2017

Prvý týždeň tohto školského roka sme využili na vyskúšanie si nového projektu Starší mladším:
 

 
Od stredy (6. septembra) do piatka (9.), od ôsmej ráno po obed v školskej jedálni, tak (jedni) študenti prezentovali a (iní) študenti boli publikum. Pričom profesorský zbor to iba manažoval.
 

 
Cieľom projektu bolo upriamiť pozornosť na šikovnosť Gamčákov a Gamčáčiek, kedy starší študenti (Kvarta, Septima, Oktáva, tretiacke a štvrtácke ročníky) prednášali študentom nižších ročníkov (prváckym a druháckym triedam, Kvinta, Sexta a Kvarta).
 

 
Niektoré prednášky boli odborné, niektoré sa dotkli environmentálnej problematiky. Iné viac menej o cestovaní a vzdelávaní sa v zahraničí, o študijných pobytoch, o humánnej pomoci, o úspechoch a víťazstvách na rôznych olympiádach, o tom, ako sa dá skĺbiť vrcholový šport a život na Gamči, robili sa aj pokusy …
 

 
Aby sa aj starší, ktorí učili mladších, tiež niečo nové naučili, pre nich bola pripravená modifikovaná verzia Starší mladším – predstavilo sa im 17 hostí (prodekani lekárskej, právnickej, matematicko-fyzikálnej a ekonomickej fakulty, politik, režiséri, organický chemik, grafický dizajnér, sociologička, mediátorka a pár Gamčákov v súčasnosti vysokoškolákov), ktorí im odprezentovali ich krátke príspevky na rôzne témy.
 

 
Študenti, ktorí prezentovali sa vyjadrili veľmi pozitívne k tomuto projektu. Ocenili možnosť obohatiť tento projekt o ich cenné skúsenosti a dojmy. A súčasne si mohli vyskúšať svoje prezentačné zručnosti, nakoľko sa opakovali v štyroch triedach. Hostia odchádzali zo školy nadšení, potešili ich skvelé a zaujímavé otázky.
 

 
Ďakujeme všetkým zúčastneným a veríme, že sa páčilo! 😉
 

 
Śpeciálne ďakujeme všetkým študentom a profesorom, ktorí sa postarali o chod tejto akcie. Pani riaditeľke Babišovej, ktorá projekt od začiatku podporovala a tiež p.p. Martinkovičovej a p.p. Rybárovej, ktoré tento projekt pretvorili do reálnej podoby.

 

 

Tešíme sa na budúci ročník!

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: internety-a-gamca.sk