Rodičovský štrajk na Gamči?

Piatok, 12. február 2016

Piatok, 12. február 2016

– AKTUALIZÁCIA V UTOROK 16. FEBRUÁRA – –

Mimoriadné a verejné zasadnutie Rady rodičov sa uskutoční zajtra (17. 2.) o 17:00 v aule.

Radi privítame všetkých rodičov, ktorí chcú prísť a vyjadriť svoj názor.

– – –

Vážení rodičia!

Naša škola sa v priebehu posledných týždňov aktívne zapojila do štrajku učiteľov. Mnohí z Vás vyjadrili podporu prostredníctvom emailov, zbierky Gamča perpetua alebo osobnou účasťou na stretnutí rodičov a učiteľov. Dnes Vám predkladáme dalšie možnosti ako sa pripojiť k podpore požiadaviek učiteľov.

Možno sa úplne alebo čiastočne pripojiť k Výzve Iniciatívy rodičov žiakov Spojenej školy Novohradská na Rodičovský štrajk:

1. RODIČOVSKÝ ŠTRAJK znamená, že každý z nasledujúcich piatkov nepošleme deti do školy a to až do začatia konštruktívneho rokovania vládnych činiteľov s predstaviteľmi Iniciatívy slovenských učiteľov.

2. SYMBOLICKY – na znak solidarity budeme až do volieb nosiť pripnuté zelené stužky.

Celé znenie výzvy si môžete prečítať v okne nižšie alebo na stránke GJH.

Forma rodičovského štrajku môže veľmi ovplyvniť vyučovanie niektorých predmetov, predovšetkým tých, ktoré sa vyučujú práve v piatok, najmä predmetov, ktoré predstavujú iba jednu hodinu v týždni. Môžu vzniknúť problémy s klasifikovaním žiakov.

Uvedomujeme si, že ide o závažné rozhodnutie, preto budeme rešpektovať rozhodnutie každého z Vás. Ak chcete vyjadriť svoj názor, oznámte ho prostredníctvom svojho zástupcu v Rade rodičov, ktorý ho bude prezentovať na mimoriadnom verejnom zasadnutí Výboru Rady rodičov na budúci týždeň.

Predsedníctvo Výboru Rady rodičov
Haverlík, Richtáriková, Muravský