Robocup 2021

Utorok, 18. mája 2021

V termíne 3. až 7. mája 2021 sa dištančnou formou konal 25. ročník celoslovenskej súťaže v stavbe a programovaní robotov ROBOCUP. Súťaž bola v minulom roku kvôli pandémii COVID-19 zrušená a tento rok boli všetky kategórie upravené do online podoby.

Gamča sa prihlásila do kategórie „Futbal – Soccer simulation”. V tejto novej kategórii po prvýkrát súťažili proti sebe programy napísané v jazyku Python v prostredí robotického simulátora Webots.
Programy pre náš zmiešaný tím „Griffins“ vytvorili Matúš Mišiak (tercia A), Tomáš Kováč (kvarta B) a Mathias Suroviak z gymnáziá na Bilíkovej ulici.

Náš tím skončil na skvelom 2. mieste!

Proti víťaznému tímu XLC-Innovation (ZŠ Topoľčany) sme prehrali 1:4 po troch vlastných góloch 😉 a proti tímu z GJH sa nám podarilo so šťastím tesne vyhrať 4:3. Tím je prihlásený aj na celosvetovú súťaž „RCJ Soccer Simulation Challenge 2021”.

Pre súťaž s reálnymi robotmi Matúš Mišiak v minulom školskom roku skonštruoval aj prvého Gamča robota, ktorý si však kvôli pandémii na skutočnom zápase ešte nezahral. Robot bol predstavený na súťaži 1st RoboCupJunior Virtual Poster Session.

Blahoželáme k výsledkom a ďakujeme za reprezentáciu! Za prípravu ďakujeme p. Kováčovi, ktorý vedie krúžok Lego, robotika, programovanie.