Jesenný Matboj 2019

Streda, 27. novembra 2019

V piatok 18. októbra a vo štvrtok 24. októbra 2019 sa v bratislavskom UPeCe uskutočnil už 20. ročník Jesenného matboja pre starších a mladších, ktorý je organizovaný dobrovoľníkmi z P-MAT-u a Riešok. Z našej školy sa ho zúčastnili nielen súťažiaci, ale aj organizátori. Našich 10 tímov dosiahlo vynikajúce výsledky.

Súťaž prebiehala v štvorčlenných tímoch. Tímy spoločne počítali príklady a hrali vopred pripravenú hru. Súťažilo sa v rôznych kategóriách, ktoré boli rozdelené podľa ročníkov a ročníky na základné školy a gymnázia.

Naši najmenší sa umiestnili v kategórii Príma na 1., 4. a 5. mieste. Víťazný tím v kategórii Príma, bol zložený zo študentov Prímy A: Teo Gertler, Michal Haverlík, Jakub Hladík a Marián Kovaľ.

Sekundáni nezaostali. Rozdiely boli občas veľmi tesné a vo svojej kategórii sa umiestnili na 1., 3. a 4. mieste. Víťazný tím v kategórii Sekunda, celý z triedy Sekunda B ukázal, že aj naši béčkari sú šikovní! Tvorili ho Martina Buršíková, Tatiana Ihnátová, Eva Pálková a Daniel Compel.

Z kategórie Tercia si naše tímy odniesli 1. a 3. miesto. Víťazný tím bol v zložení: Lucia Chladná, Viktória Krettová, Simon Omaník a Matej Škubla (všetci Tercia A).

Študenti Kvarty poslednýkrát ukázali akí sú naozaj šikovní a vybojovali 1. a 3. miesto. Víťazný tím tvorili: Sebastián Hajdu, Richard Henček, Peter Kumančík a Tomáš Šuster.

Toto celé, by ale nevzniklo bez organizátorov, ktorí makali nejeden večer, ráno či deň na tom aby táto súťaž vznikla.

Všetkým tímom, organizátorom a profesorom matematiky ďakujeme!

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: internety-a-gamca.sk

Viac o súťaži a celé výsledky nájdete na webe súťaže.

P-MAT aj Riešky okrem Matbojov organizujú aj veľa iných zaujímavých aktivít a súťaží, ktoré majú rozvíjať záujem detí o matematiku a vytvárajú deťom priestor zdokonaliť sa v nej.