Informácie ku koronavírusu 2020

Piatok, 29. mája 2020

Aktuálne informácie (uverejnené v piatok 29. mája 2020)

.
prijímačky do Prímy A a Prímy B
Aktualizovali sme informácie ohľadom prijímačiek do Prímy A a Prímy B – viď stránku Deň prijímačiek a Termíny procesu, kde je všetko detailne rozpísané, aby sa predišlo nedorozumeniam.

Ďakujeme, že si to pred prijímačkami prečítate a na prijímačkách vám držíme palce!

Informácie zo štvrtka 7. mája 2020

.
prijímačky do prváckych tried
Na prijímačkovej stránke kritéria prijatia sme zverejnili aktuálne kritéria do tried I. A, I. B a I. C.

Informácie zo stredy 6. mája 2020

.
prihlášky na prijímačky
Pripomíname, že 15. mája je posledný termín podávania prihlášok do Prímy B a I. B!

Oficiálne máte prihlášku podať na svojej základnej škole, ktorá ju bude následne posielať k nám, musí však prísť do 19. mája, aby sme ju stihli zaevidovať. Aby ste mali istotu, do 15. mája nám ju radšej pošlite poštou priamo alebo nám ju prineste osobne v stredu 13. mája na sekretariát, kedy sú od 9:00 do 12:00 úradné hodiny. V piatok 15. mája škola nebude otvorená pre verejnosť!

Informácie zo stredy 29. apríla 2020

Vo štvrtok 7. mája budú na webe https://www.gamca.sk/prijimacky zverejnené všetky aktualizované detaily k prijímačkám (vrátane kritérii) do prváckych tried.

Informácie k prijímačkám do prím čoskoro.

Informácie z pondelka 27. apríla 2020

maturity

  • vyučovanie sa maturantom končí 7. mája
  • ústne maturity boli zrušené, resp. sa vykonajú administratívne
  • známky z maturity sa vypočítajú ako priemery známok (pre detaily viď odkazované dokumenty)
  • dnes resp. zajtra dostanete cez EduPage zoznam predmetov a príbuzných predmetov na váš neoficiálny výpočet
  • známky z maturity budú sprístupnené do 12. mája
  • samotné maturitné vysvedčenie bude do 30. júna (viac informácii dostanete keď to bude aktuálne od triednych; závisí od nariadení hlavného hygienika)

Oficiálne dokumenty z ministerstva: rozhodnutie ministra, príloha 1, príloha 2, pokyny pre skúšku – infografika, časová os pre stredné školy – riaditeľov a učiteľov, časová os pre žiakov a rodičov, Ako sa vypočíta moja známka?, Čo sú príbuzné skupiny predmetov?

Informácie zo stredy 8. apríla 2020

úradné hodiny
Úradné hodiny v stredu 15. apríla sa rušia, ďalšie budú v stredu 22. apríla a potom každú stredu. Dnešné zostávajú v platnosti.

Informácie zo stredy 25. marca 2020

škola
Vyučovanie v škole je prerušené až do odvolania. Pokračujeme ďalej ako doteraz.

maturity
Písomné maturity boli zrušené. Ústne maturity by mali byť najskôr dva týžde po odvolaní prerušenia vyučovania a najneskôr do 30. júna.

Prípadné kolízie s termínami prijímačiek na vysoké školy sa snáď vyriešia, nemáme na to dosah. Ak potrebujete potvrdenia kvôli prihláškam na univerzity – príďte cez úradné hodiny v stredy (viď nižšie) alebo napíšte email na riaditeľstvo.

prijímačky
Prijímačky do Prímy A, I. A a I. C (pôvodne 26. a 27. marca) by mali byť najskôr týždeň po odvolaní prerušenia vyučovania.

Prijímačky do Prímy B a I. B (pôvodne 11. a 14. mája) by mali byť najskôr dva týždne po odvolaní prerušenia vyučovania. Termín na dodanie potvrdení zo súťaží či prospechu bude zverejnený čoskoro. Termín podania samotnej prihlášky (pôvodne 10. apríl) sa predĺžil do 15. mája 2020 (viď Ako podať prihlášku).

Testovanie 9
Testovanie 9 bolo zrušené.

úradné hodiny
Najbližšie týždne budú úradné hodiny vždy iba v stredu (t.j. pondelky sa rušia) a to od 9:00 do 12:00.

Ministerstvo školstva SR zriadilo webstránku http://www.ucimenadialku.sk ako nástroj oficiálnej komunikácie počas prerušenia vyučovania.

Informácie z piatka 13. marca 2020

škola
Vyučovanie v škole začne najskôr v pondelok 30. marca. Dovtedy vyučovanie pokračuje aktuálnou formou.

maturity
Písomné maturity by mali byť od 31. marca do 3. apríla. Ústne maturity by mali byť od od 1. do 19. júna (na Gamči pravdepodobne hneď prvý týždeň – potvrdené naisto až neskôr). Prípadné kolízie s termínami prijímačiek na vysoké školy sa snáď vyriešia, nemáme na to dosah. Ak potrebujete potvrdenia kvôli prihláškam na univerzity – príďte cez úradné hodiny v stredy (viď nižšie) alebo napíšte email na riaditeľstvo.

prijímačky
Prijímačky do Prímy A, I. A a I. C (pôvodne 26. a 27. marca) sa rovnako posúvajú na obdobie 30. marca až 30. apríla. Presný termín bude určený čoskoro – sledujte gamčácky web či Facebook. Termín na dodanie potvrdení zo súťaží či prospechu sa nemení a teda zostáva 19. marec – stačí poslať emailom na riaditelstvo@gamca.sk. Následne, najneskôr 30. marca, dostanete vaše predbežné body (za súťaže a prospech) na kontrolu.

Testovanie 9
Testovanie 9 by malo prebehnúť v plánovanom termíne (1. a 2. apríla)…

úradné hodiny
Najbližšie dva týždne budú úradné hodiny vždy iba v stredu (t.j. pondelky sa rušia) a to od 9:00 do 12:00.

NFaL pre 3. stupeň
Noc filmov a literatúry pre 3. stupeň plánovaná na začiatok apríla sa zatiaľ presúva na neurčito.

Všetko závisí od situácie a usmernení Ministerstva školstva. Tu si môžete prečítať aktuálne usmernenie v plnom znení.

Informácie z nedeľe 8. marca 2020

Podľa medializovaných správ Bratislavský samosprávny kraj, náš zriaďovateľ, s okamižitou platnosťou uzatvára preventívne svoje školy kvôli koronavírusu minimálne na najbližší týždeň. Zajtra, v pondelok 9. marca 2020, sa teda nevyučuje.

Viac informácii ako pre študentov tak aj zamestnancov bude zverejnených hneď ako budú k dispozícii. Nateraz prosíme nepísať ani nevolať, detaily nie sú známe. Vďaka za pochopenie!

Oficiálna správa na portáli Bratislavského samosprávneho kraja.

Video z oficiálneho tlačového brífingu Bratislavského samosprávneho kraja na Facebooku.