Living Memory – November ’89

Utorok, 11. december 2018

V stredu 5. decembra 2018 sa na našej škole uskutočnila prednáška týkajúca sa Novembra ’89.

Na školu k nám zavítali prednášajúci z organizácie Living Memory aby študentom sprostredkovali informácie týkajúce sa prevratu v Novembri ’89. Diskutovať so študentami prišli páni Anton Šulík, vtedajší mládežnícky líder revolúcie, divadelný a filmový režisér, herec a riaditeľ Mestského divadla v Žiline a Miroslav Lehký, signatár Charty 77.

Prednáška spojená s diskusiou sa uskutočnila počas štvrtej a piatej vyučovacej hodiny. Zúčastnili sa jej triedy tretích ročníkov a to konkrétne III.D, III.C a III.B.

Prednáška mala úspech a študentov zaujala. Netýkala sa iba udalostí Novembra ’89 ale nadviazala aj na súčasné politické dianie. Študenti dostali naozaj detailný opis udalostí Nežnej revolúcie a to priamo od účastníka vtedajších udalostí. Následne prebehla otvorená debata.

Hostia so študentami živo diskutovali o občianskej zodpovednosti a aj o súčasných problémoch. Študenti sa do diskusie zapájali a neváhali sa pýtať alebo oponovať, uvádzali argumenty pre svoje tvrdenia čím vytvorili naozaj zaujímavú debatu. Diskutovalo sa o témach ako sloboda, politická uvedomelosť, povinnosť voliť alebo rozrastajúci sa extrémizmus.

< Naspäť na nástenku

Prameň ilustrácii: internety-a-gamca.sk