Povinné čítanie SJL

Príma

5 ľubovoľných bájí (1. 10. 2015)
M. Twain: ľubovoľné dielo (2. 11. 2015)
Edícia Traja pátrači: ľubovoľné dielo (1. 12. 2015)
Ľubovoľné dielo podľa vlastného výberu (11. 1. 2016)
Enid Blytonová: Slávna päťka – ľubovoľné dielo (1. 2. 2016)
J.K.Rowlingová: Harry Potter – ľubovoľné dielo (1. 3. 2016)
C.S. Lewis: Narnia – ľubovoľné dielo (4. 4. 2016)
Ľubovoľné dielo podľa vlastného výberu (2. 5. 2016)

Sekunda

J.G. Tajovský: Do konca (1. 10. 2015)
Lewis Carroll: Alica v krajine zázrakov (2. 11. 2015)
Jaroslav Foglar: Chlapci od Bobrej rieky (1. 12. 2015)
Antoine de Saint-Exupéry: Malý princ (11. 1. 2016)
Rick Riordan: Percy Jackson – Zlodej blesku (1. 2. 2016)
Karl May: ľubovoľné dielo (1. 3. 2016)
Daniel Defoe: Robinson Crusoe (4. 4. 2016)
Ľubovoľné dielo podľa vlastného výberu (2. 5. 2016)

Tercia

S. Chalupka: Mor ho! (1. 10. 2015)
Margita Figuli: Tri gaštanové kone (2. 11. 2015)
Montgomeryová: Anna zo zeleného domu / W. Kotzwinkle : E.T. mimozemšťan (1. 12. 2015)
J. Verne: Cesta na Mesiac / K.Čapek : Válka s mloky (11. 1. 2016)
S. Townsendová: Tajný denník 13 a polročného Adriana Molla (1. 2. 2016)
Dobrodružná literatúra : 1 dielo (Kipling, London, Doyle) (1. 3. 2016)
Ľubovoľné dielo podľa vlastného výberu (4. 4. 2016)
Ľubovoľné dielo podľa vlastného výberu (2. 5. 2016)

Kvarta

P.O.Hviezdoslav: Ežo Vlkolinský (1. 10. 2015)
John Boyne: Chlapec v pásikavom pyžame (2. 11. 2015)
Karel Čapek: Krakatit / Válka s mloky (1. 12. 2015)
Ľubovoľné dielo podľa vlastného výberu (11. 1. 2016)
Agatha Christie: ľubovoľné dielo (1. 2. 2016)
George Orwell: Zvieracia farma (1. 3. 2016)
Bram Stoker: Dracula / Zuzka Šulajová : Džínsový denník (4. 4. 2016)
Ľubovoľné dielo podľa vlastného výberu (2. 5. 2016)

Kvinta/1. ročník

Sofokles: Antigona (1. 10. 2015)
Maurus: Legenda o sv. Svoradovi a Benediktovi (2. 11. 2015)
G.Boccacio: Dekameron (výber 1 novely) (2. 11. 2015)
M. de Cervantes y Saavedra: Dômyselný rytier Don Quijote da la Mancha (1. 12. 2015)
William Shakespeare: Hamlet (11. 1. 2016)
Hugolín Gavlovič: Valaská škola mravúv stodola (1. 2. 2016)
Moliére: Lakomec (1. 3. 2016)
Ján Chalupka: Kocúrkovo (4. 4. 2016)

Sexta/2. ročník

Ján Kollár: Předzpěv zo Slávy dcery (1. 10. 2015)
Andrej Sládkovič: Marína (vlastný výber) (2. 11. 2015)
Ján Botto: Smrť Jánošíkova (1. 12. 2015)
Samo Chalupka: Mor ho! (11. 1. 2016)
V. Hugo: Chrám Matky Božej v Paríži (1. 2. 2016)
Ján Palárik: Zmierenie alebo Dobrodružstvo pri obžinkoch (1. 3. 2016)
Martin Kukučín: Dom v stráni (4. 4. 2016)
Keď báčik z Chochoľova umrie (18. 4. 2016)
J.G.Tajovský: Maco Mlieč (2. 5. 2016)
B.S.Timrava: Ťapákovci (16. 5. 2016)
J.G.Tajovský: Statky-zmätky (6. 6. 2016)

Septima/3. ročník

E.M. Remarque: Na západe nič nové (1. 10. 2015)
P. Rolland: Peter a Lucia (1. 10. 2015)
J. Smrek: Básnik a žena (2. 11. 2015)
M. Urban: Živý bič (2. 11. 2015)
J.C. Hronský: Jozef Mak (1. 12. 2015)
D. Chrobák: Drak sa vracia (11. 1. 2016)
M. Figuli: Tri gaštanové kone (1. 2. 2016)
F. Švantner: Malka (1. 3. 2016)
J.B. Ivan: Matka (4. 4. 2016)
I. Stodola: Bačova žena (2. 5. 2016)

Oktáva/4. ročník

J.D. Salinger: Kto chytá v žite (1. 10. 2015)
T. Williams: Električka zvaná túžba (12. 10. 2015)
G. Orwell: Zvieracia farma (2. 11. 2015)
L. Mňačko: Smrť sa volá Engelchen (1. 12. 2015)
A. Bednár: Sklený vrch (11. 1. 2016)
D. Dušek: Kufor na sny (1. 2. 2016)
M. Válek: Dotyky (1. 3. 2016)
M. Rúfus: Až dozrieme (4. 4. 2016)

Dátumy pri jednotlivých dielach sú orientačné. Zmeny je možné dohodnúť s konkrétnym vyučujúcim na vyučovacej hodine.