Matematika INT

V ére samostatnosti Slovenska sme najlepšia stredná škola na Slovensku čo sa týka kvantity (účasť) a aj kvality (umiestnenie) našich študentov a študentiek na Medzinárodnej matematickej olympiáde.

 

Škola Zlato Striebro Bronz ČU Účasti
1. Gamča 2 11 10 6 30
2. G. Alejová, Košice 2 3 2 0 7
3. G. B. Slančíkovej-Timravy, Lučenec 1 3 2 2 8
4. GJH 0 4 12 1 19
5. G. Poštová, Košice 0 2 3 5 14
6. G. A. Bernoláka, Námestovo 0 2 2 1 5
7. G. Párovská, Nitra 0 2 2 0 4
8. G. M. Fazekasa, Budapešť (HU) 0 2 0 0 2
9. G. Bilíkova, Bratislava 0 1 3 0 4
10.-11. G. Komenského, Trebišov 0 1 1 0 2
10.-11. G. M. Rúfusa, Žiar nad Hronom 0 1 1 0 2

Poradie stredných škôl podľa umiestnení jej študentov a študentiek na IMO za slovenský tím v šk. rokoch 1992/93 až 2014/15
Naši najlepší reprezentanti a reprezentantky na Medzinárodnej matematickej olympiáde (IMO) a Stredoeurópskej matematickej olympiáde (MEMO) podľa školských rokov:

2015/16

IMO (Hongkong, Čína)
Tomáš Sásik – bronz

2014/15

IMO (Chiang Mai, Thajsko)
Bui Truc Lam – striebro

2013/14

IMO (Kapské mesto, Juhoafrická republika)
Bui Truc Lam – striebro

MEMO (Drážďany, Nemecko)
Zuzana Frankovská – čestné uznanie

2012/13

MEMO (Veszprém, Maďarsko)
Bui Truc Lam – striebro
Zhen Ning Dávid Liu – bronz

2011/12

MEMO (Solothurn, Švajčiarsko)
Bui Truc Lam – bronz
Marta Kossaczká

2009/10

IMO (Astana, Kazachstan)
Jakub Konečný – čestné uznanie

MEMO (Strečno)
Matej Balog – bronz

2008/09

IMO (Brémy, Nemecko)
Jakub Uhrík – čestné uznanie

MEMO (Poznaň, Poľsko)
Natália Karásková

2007/08

IMO (Madrid, Španielsko)
Michal Spišiak – bronz

MEMO (Olomouc, Česko)
Jakub Konečný – čestné uznanie

2006/07

IMO (Hanoj, Vietnam)
Samuel Hapák – bronz

MEMO (Eisenstadt, Rakúsko)(1. ročník)

2005/06

IMO (Ľubľana, Slovinsko)
Samuel Hapák – striebro

2004/05

IMO (Mérida, Mexiko)
Michal Burger – striebro
František SImančík – striebro
Jakub Závodný – bronz

2003/04

IMO (Atény, Grécko)
František SImančík – striebro

2002/03

IMO (Tokio, Japonsko)
Michal Burger – bronz
František SImančík – bronz
Jakub Závodný – čestné uznanie

2001/02

IMO (Glasgow, Škótsko)
Michal Burger – bronz

2000/01

IMO (Washington, USA)
Jana Szolgayová

1999/00

IMO (Taejon, Južná Kórea)
Vladimír Zajac – bronz

1998/99

IMO (Bukurešť, Rumunsko)
Josef Ševčík – striebro

1997/98

IMO (Taipei, Taiwan)
Vladimír Zajac – bronz

1994/95

IMO (Toronto, Kanada)
Patrik Horník – čestné uznanie

1993/94

IMO (Hong Kong)
Andrej Zlatoš – zlato
Martin Niepel – striebro
Patrik Horník – bronz
Michal Kovár – čestné uznanie

1992/93

IMO (Instanbul, Turecko)
Viliam Búr – zlato
Martin Niepel – striebro
Pavol Martoň – striebro
Andrej Zlatoš – striebro
Daniel Štefankovič – bronz
Marek Mačuha

1991/92

IMO (Moskva, Rusko)
-dáta nedostupné-

1990/91

IMO (Sigtuna, Švédsko)
-dáta nedostupné-

1989/90

IMO (Peking, Čína)
-dáta nedostupné-

1988/89

IMO (Braunschweig, NSR)
-dáta nedostupné-

1987/88

IMO (Canberra, Austrália)
-dáta nedostupné-

1986/87

IMO (Havana, Kuba)
-dáta nedostupné-

1985/86

IMO (Varšava, Poľsko)
-dáta nedostupné-

1984/85

IMO (Joutsa, Fínsko)
-dáta nedostupné-

1983/84

IMO (Praha, Československo)
-dáta nedostupné-

1982/83

IMO (Paríž, Francúzsko)
-dáta nedostupné-

1981/82

IMO (Budapešť, Maďarsko)
-dáta nedostupné-

1980/81

IMO (Washington, USA)
-dáta nedostupné-

1979/80

IMO
Súťaž sa nekonala.

1978/79

IMO (Londýn, Veľká Británia)
-dáta nedostupné-

1977/78

IMO (Bukurešť, Rumunsko)
-dáta nedostupné-

1976/77

IMO (Belehrad, Juhoslávia)
-dáta nedostupné-

1975/76

IMO (Lienz, Rakúsko)
-dáta nedostupné-

1974/75

IMO (Burgas, Bulharsko)
-dáta nedostupné-

1973/74

IMO (Erfurt, NDR)
-dáta nedostupné-

1972/73

IMO (Moskva, ZSSR)
-dáta nedostupné-

1971/72

IMO (Toruń, Poľsko)
-dáta nedostupné-

1970/71

IMO (Žilina, Československo)
-dáta nedostupné-

1969/70

IMO (Keszthely, Maďarsko)
-dáta nedostupné-

1968/69

IMO (Bukurešť, Rumunsko)
-dáta nedostupné-

1967/68

IMO (Moskva, ZSSR)
-dáta nedostupné-

1966/67

IMO (Cetinje, Juhoslávia)
-dáta nedostupné-

1965/66

IMO (Sofia, Bulharsko)
-dáta nedostupné-

1964/65

IMO (Berlín, NDR)
-dáta nedostupné-

1963/64

IMO (Moskva, ZSSR)
-dáta nedostupné-

1962/63

IMO (Wrocław, Poľsko)
-dáta nedostupné-

1961/62

IMO (České Budějovice, Československo)
-dáta nedostupné-

1960/61

IMO (Veszprém, Maďarsko)
-dáta nedostupné-

1959/60

IMO (Sinaia, Rumunsko)
-dáta nedostupné-

1958/59

IMO (Braşov, Rumunsko)(1. ročník)
-dáta nedostupné-

Prameň dát: Slovenská komisia Matematickej olympiády, International Math Olympiad

Prameň ilustrácii: IMO (1), MEMO (2)